Bwion

Ocieplanie budynku

Budowa domu Nieruchomości

Zezwolenie na budowę

W ubiegłym roku znowelizowano ustawę Prawo budowlane. Wnosi ona dużo zmian korzystnych dla inwestorów indywidualnych. Osoby, które chcą wybudować własny dom jednorodzinny będą mogły teraz przystąpić do pracy znacznie szybciej.

metrix g6 nowe budownictwo w sąsiedztwie poznania http://jandach.pl/pl/deweloper-bnin Deweloper Bnin - nowe domy i mieszkania n

Dotychczas bardzo dużo czasu zajmowało oczekiwanie na pozwolenie na budowę. Często zainteresowani tracili cierpliwość i wycofywali się z zaplanowanej inwestycji. Ułatwieniem jest obecnie fakt, iż w urzędzie zgłasza się tylko chęć budowy i oczekuje około miesiąca na odpowiedź.

Jeżeli takowej nie ma, można wbijać pierwszą łopatę na placu budowy. Do informacji o zamiarze budowy inwestor musi dołączyć odpowiednie mapy, projekty oraz opinię architekta o oddziaływaniu planowanego budynku na sąsiednie działki. Tak krótki czas na wstępne formalności uzyskano dzięki temu, że teraz nie trzeba przed rozpoczęciem inwestycji mieć dokumentacji z innych urzędów.

Odłożono na późniejszy termin wszelkie zgody i umowy z przedsiębiorstwami dostarczającymi media. Przy odbiorze domu będzie jeszcze potrzebna informacja na temat dostępu do drogi publicznej, z której będą korzystali nowi mieszkańcy. Zezwolenia na budowę są nadal aktualne w przypadku, gdy ktoś chce dokonać jakichkolwiek zmian w budynkach objętych nadzorem konserwatora zabytków.

Na pozwolenie będą również nadal oczekiwali ci, którzy zamierzają wybudować swój dom jednorodzinny w otulinie parków krajobrazowych, na terenach, gdzie często występują podtopienia i tam, gdzie są tereny chronione przez ekologów.