Bwion

Ocieplanie budynku

Nieruchomości Projekty

Jakie przyłącza powinny być w domu jednorodzinnym?

Każdy obiekt budowlany powinien mieć przyłącze wodne, elektryczne, kanalizacyjne, telekomunikacyjne, cieplne i gazowe. Domy jednorodzinne nie mają czasem tego ostatniego, ponieważ teren nie jest zaopatrzony w sieć gazową. Korzystają wówczas z paliwa gazowego umieszczonego w zbiornikach. Doprowadzenie wszystkich mediów do domu jest rzeczą bardzo kosztowną, a procedury z tym związane wydają się czasem nie do przejścia. Warto się jednak uzbroić w cierpliwość i zadbać o to, by w nowym domu były wszystkie niezbędne instalacje.Tak samo jak warto nadzorować plac budowy. Wybierz nadzór budowlany Białystok od naszej firmy.

Dla każdego przyłącza potrzebne są plany, projekty, uzgodnienia oraz dobry wykonawca z uprawnieniami. Do podpisania umowy o dostarczaniu wody, gazu czy energii elektrycznej jest daleka droga. Czasami zdarza się, że trudno zgrać w czasie organizację budowy instalacji tak, by media były dostępne w domu w tym samym okresie, jednak usługi hydrauliczne serock gwarantują wykonanie działań na czas. Trudności napotyka się nie tylko na etapie załatwiania tzw. spraw papierkowych, kłopotliwe jest często zorganizowanie wykwalifikowanych pracowników do budowy przyłączy.

Niektóre gminy przenoszą cały ciężar sprawy na inwestorów, a w innych część formalności załatwiają przedsiębiorstwa zajmujące się konkretnym przyłączeniem. Zakłady energetyczne np. niejednokrotnie wskazują swoich projektantów oraz wykonawców instalacji. Składając wnioski o podłączenie mediów koniecznie należy przedstawić w urzędach akt własności działki. Do tego potrzebne są także mapy z naniesioną aktualnie istniejącą siecią i planowanym domem.