Bwion

Ocieplanie budynku

Materiały budowlane Nieruchomości

Jak zabezpieczyć materiały budowlane przed zimą?

Jeszcze przed nadejściem zimy musimy pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć wszystkie materiały budowlane. Nie mogą one pozostać na placu budowy w widocznym dla wszystkich miejscu, dlatego wcześniej należy przygotować prowizoryczny magazyn. W tym pomieszczeniu będą ochronione przed zawilgoceniem i niskimi temperaturami, każdy komponent bowiem ma swoje wymagania i określoną wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Pod gołym niebem nie możemy na pewno przechowywać styropianu i wełny mineralnej, które będą służyły do ocieplenia domu. Zakupione wcześniej po korzystnej cenie możemy również przechować w depozycie hurtowni i w odpowiednim czasie dopiero odebrać towar. Materiały przeznaczone do murowania ścian powinniśmy ułożyć na równym podłożu.

Obecnie większość z nich jest układana na paletach i zabezpieczona folią, wystarczy więc, że ochronimy je przed opadami, topniejącym śniegiem i oblodzeniami. Czynniki atmosferyczne mają destrukcyjny wpływ na ceramikę budowlaną, dlatego nie możemy przechowywać jej zbyt długo. Po okresie zimowym zdarza się, że ponieśliśmy pewne straty i musimy dokupić partię nowego materiału.

Elementy drewniane i drewnopochodne również potrzebują solidnego zabezpieczenia na zimę. Dla nich właśnie warto mieć na placu budowy magazyn, w którym w przepisowo ułożonych stertach przeczekają do wiosny. Każdy producent informuje nabywcę o sposobach przechowywania i układania swoich wyrobów, dlatego musimy bezwzględnie tych instrukcji przestrzegać.

W przeciwnym wypadku narazimy się na dodatkowe koszty.