Bwion

Ocieplanie budynku

Budowa domu Nieruchomości

Co to są ściany nośne i jednowarstwowe?

Najważniejsze ściany w domu są ścianami nośnymi. Przenoszą obciążenia ze stropu, dachu oraz ścian wyższych pięter na fundamenty budynku, dlatego nie powinno się ich naruszać podczas remontów. Jeżeli jednak zachodzi taka konieczność, powinna być skonsultowana ze specjalistami. Można wybudować ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe lub trójwarstwowe. Te pierwsze powinny być wykonane z ciepłego i wytrzymałego materiału. 

Takim właśnie jest np. ceramika poryzowana, beton komórkowy czy też keramzytobeton, które posiadają wymagany współczynnik przenikalności ciepła. Ściany jednowarstwowe powstają bardzo szybko, ale przy tej pracy konieczna jest duża dokładność, żeby uniemożliwić straty ciepła w przyszłości. Nie potrzeba ich ocieplać dodatkowo, wystarczy tylko otynkować. Wydaje się, że konstruowanie ścian jednowarstwowych jest dobrym rozwiązaniem dla osób niecierpliwych.

Takie rozwiązanie wybierają również ci, którzy chcą jak najszybciej wprowadzić się do własnego domu lub nie płacić wysokiego czynszu za wynajmowane mieszkanie. Zewnętrzne ściany jednowarstwowe to sposób na szybkie i tańsze budowanie. W obiektach, gdzie stawia się kilkuwarstwowe ściany czas budowy znacznie się wydłuża, a co za tym idzie, wzrastają również koszty budowy. Obecnie coraz częściej i odważnej korzysta się z nowoczesnych technologii stosując je z powodzeniem na placach budowy. Pozwalają na zaoszczędzenie czasu pracy a w efekcie prowadzą do powstawania wygodnych, ciepłych i cichych domów.

cristalpark.eu/oferta/luksusowe-apartamenty-warszawa